novinky

nová okna do tříd

V nejbližším roce bychom rádi zrealizovali další z Malých projektů – výměnu stávajících oken ze 70. let minulého století  za nová. Rozhodli jsme se pro tradiční přírodní materiál – dřevo. Při návrhu členění oken jsme vycházeli z původního architektonického uspořádání, abychom zachovali ráz budovy. Výměnou oken zároveň dojde k výraznému zateplení a v neposlední řadě k energetické úspoře.

Při přípravě projektu jsme vycházeli z cenové nabídky firmy KALIBRA NOVA s.r.o., která nám zároveň dodala vzorové okno, které můžete vidět v mezipatře.

Na projektu je možné se podílet nejen finančně. V každé třídě i dalších prostorách počítáme s ruční výrobou parapetů na míru a zde je prostor pro všechny zručné a tvořivé tatínky či dědečky.

Více o rozpočtu pro jednotlivé třídy se dočtete na nástěnce ve škole určené Malým projektům.

Pokud se rozhodnete výměnu oken podpořit, kontaktujte nás. Pro finanční dar na tel. 608 300 991 (Jitka Strejcovská), v případě pomoci s výrobou parapetů na tel. 724 166 804 (Petr Konůpka).

Za sebemenší podporu předem ze srdce děkujeme.

 

Vloženo 11. 1. 2019

přejeme vám krásné a pohodové Vánoce a nashledanou 7. ledna!

Přejeme všem dětem a rodičům krásné a pohodové Vánoční svátky a hodně zdraví a štěstí do nového roku 2019!

A nezapomeňte, že 3. a 4. ledna 2019 máme ředitelské volno 🙂

Sejdeme se tedy opět v pondělí 7. ledna.

vaše Wlaštovka

Vloženo 20. 12. 2018

srdečný dík a výzva – hledáme rodiče do týmu!

Srdečně děkujeme všem rodičům, kteří se zapojili do přípravy Vánočního jarmarku a do následného úklidu jak večer tak následující den!
Děkujeme všem, kdo přispěli dobrotami do občerstvení a pomohli na stánku.

Děláte skvělou práci pro své děti a dobrou atmosféru jejich školy 🙂

Za přípravou jarmarku je vždy obrovské množství práce. To ví jen několik málo jedinců a těm již po letech organizace začíná docházet dech.
Potřebujeme nové a svěží tváře, možná nějakou inovaci. Proto hledáme tým, který by se školních slavností od příštího roku ujmul. Moc neradi bychom je rušili nebo výrazně omezovali.

Pro další info volejte:

777 992 222

Vloženo 17. 12. 2018

adventní číslo Papírové wlaštovky

Kliknutím stáhněte:

Vloženo 11. 12. 2018

výroba ekologické drogerie

Ekologická výchova je integrální součástí našeho vzdělávání. Záleží nám na zdravém prostředí okolo nás a nejen tam. Chceme, aby děti měly správné vzory ve svém okolí a to je jedním z důvodů, proč se stále více snažíme zařazovat používání ekologické drogerie v naší škole. V současné době jsou to výrobky firmy Sonett a Frosch. Protože ale víme, že leccos si lze vyrobit doma (nebo ve škole), rozhodli jsme se do toho pustit. Již několik maminek má s výrobou vlastní drogerie, úklidových prostředků a dalších přípravků bohaté zkušenosti. A o ty se podělí nejen navzájem ale také se všemi dalšími, kteří budou chtít přijít a něco nového se naučit.

Cílem setkání je však také vyrobit úklidové prostředky pro školu, které zde poté budeme používat, aby naše prostředí bylo nejen čisté, ale také co nejpřívětivější k přírodě a vlastně nám všem.

Prosíme, pokud máte zájem přijít, hlaste se předem koordinátorce akce Janě Petrášové na tel. 733 650 701.

Vezměte si s sebou dobře uzavíratelnou skleněnou dózu, ve které si domů odnesete prášek do myčky. Pokud možno si vezměte také struhadlo, čím více jich bude, tím lépe nám půjde práce od ruky 🙂

Akce proběhne v sobotu 26.1. a 9.2. 2019 od 9 do 15 hodin.

Vloženo 10. 12. 2018

Další stránka »