Pedagogický sbor ZŠ Cheb

Kateřina Nováková

učitelka 1. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Veronika Navrátilová

asistent pedagoga 1. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Iveta Marková

učitelka 2. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Denisa Morkesová

učitelka 3. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Práci s dětmi se věnuji již od středoškolských let – jako instruktor na letních táborech, au-pair ve Velké Británii, organizátorka Mateřského centra, lektorka zájmových kroužků, muzejní pedagog či učitelka na základní škole. Měla jsem tu možnost projít a zažít si různé výukové přístupy. Ve waldorfské pedagogice nacházím největší hloubku a zároveň klid, úctu a respekt k sobě, ostatním lidem i k přírodě. Mým přáním je být dětem průvodcem k nalezení svých možností ve společnosti s respektem ke svým přednostem, nadáním a darům, ale i prací na svých slabších stránkách.

 

Kateřina Svobodová

učitelka 4. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Jsem maminkou dvou synů, pro které jsem chtěla vzdělávání, které je bude bavit, ve kterém mohou být zvídaví, radostní a spokojení. Ve kterém se naučí účtě jeden k druhému, k přírodě a světu. A to se podařilo, učení baví děti i mne. Studium waldorfske pedagogiky mi otevřelo úplně nový svět, který mne nepřestává uchvacovat, například i tím, jak úžasně funguje. Ráda cestuji a poznávám zajímavá místa, chodím do divadla, fotím, sbírám bylinky, plstím a ráda si užívám krásy všech ročních období se svou rodinou.

 

Kateřina Pažďorová

asistent pedagoga 4. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

 

 

Taťána Bartůšková

učitelka 5. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Jako učitelce se mi narodily dvě báječné děti a já, pokud to bylo v mých silách, jsem starostlivě vybírala, kdo je bude provázet, kde se budou rozvíjet a růst. Waldorfskou pedagogiku jsem objevila později – měla jsem již s čím srovnávat – a myslím si, že právě ta dává dětem možnost se v klidu rozvíjet a rodičům být „u toho“. Jsem ráda, že tuto příležitost nyní můžeme poskytnout i dětem a rodičům v Chebu a okolí. Vystudovala jsem souběžně s pedagogickou fakultou ZČU v Plzni Waldorfský seminář pro učitele v Praze, absolvovala jsem také tři roky studia na Akademii sociálního umění Tabor, nejprve kurz Léčebné pedagogiky a následně obor Muzikoterapie.

 

 

 

 

Jitka Prajerová

asistent pedagoga 5. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Věra Borková

vychovatelka Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Petr Boor

vychovatel Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Nikola Vršanová

administrativní pracovník Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

 

Radka Jiroušková

zástupce pobočky Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

lektor mateřského centra Pohádka pro Wlaštovku

Když vstoupím do waldorfské školy, školky či mateřského centra, dýchne na mě teplo, láska a pocit bezpečí. Pro své děti si přeje každý jen to nejlepší. Pro své dcery si přeji, aby vyrůstaly v pravdě, lásce, svobodě a co nejpřirozeněji svým vývojovým potřebám. Věřím, že tyto kvality mohou zažívat právě díky waldorfské škole Wlaštovka, kterou podporuji a pomáhám s realizací jejích projektů. Společně s dalšími wlaštovkami studuji jednu z waldorfských škol pro dospělé, Akademii sociálního umění Tabor, díky které mohu rozvíjet své zapomenuté nebo ještě neobjevené dovednosti a schopnosti.