Wlaštovka Cheb

 • Zápisy do 1. třídy 2021/2022 a DOD v Chebu

Milí rodiče a milé děti,

zápisy do 1. třídy pro školní rok 2021/2022 budou probíhat od 6. do 23. dubna 2021 a to v souladu s aktuálně platnými opatřeními. Dokumenty k zápisu včetně způsobu jejich doručení najdete zde. Po obdržení dokumentů k zápisů Vás budeme kontaktovat a domluvíme způsob individuálního setkání, které vnímáme jako důležité.

Stejně tak věříme, že se nám podaří uskutečnit prohlídku školy, která bude uzpůsobená aktuálně platným opatřením. Den otevřených dveří v podobě individuálních návštěv v chebské pobočce školy se bude konat 7. dubna 2021. Najdete nás na adrese Divadlení nám. 8, v budově ISŠ Cheb hned vedle divadla. Zájemci o návštěvu si mohou rezervovat čas na emailu cheb@wlastovka.cz.

 

 • Předběžné informace k zápisům do 1. třídy

Milí rodiče,

zápisy do 1. třídy pro školní rok 2021/2022 se budou konat během měsíce dubna, přesný termín s bližšími informacemi zveřejníme během března, až bude zřejmé, zda zápisy budou probíhat prezenčně či distančně. Zájemci o zápis či informace o něm prosím zašlete údaje o dítěti (jméno, příjmení, datum narození) na mail: cheb@wlastovka.cz.

Pro zájemce o prohlídku školy a informace o ní a waldorfské pedagogice připravujeme na jaro den otevřených dveří v podání, které bude bezpečné a v mezích existujících nařízení. O jeho konání vás budeme včas informovat. Těšíme se na viděnou!

 

 

 • Wlaštovky se vrací do centra!

Neseme Vám důležitou novinu! Chebská pobočka Waldorfské základní školy Wlaštovka, která již čtvrtým rokem nabízí alternativní vzdělávání v duchu waldorfské pedagogiky v Chebu, plánuje od nového školního roku návrat do centra města.

Ze stávajícího působiště v chebských Hájích se základní škola během léta přestěhuje do budovy Integrované střední školy Cheb na Divadelním náměstí 8, tedy hned vedle divadla.

V září 2020 se škola rozroste o další 1. třídu a bude tak pokrývat již celý 1. stupeň základního vzdělávání. Zápisy do 1. třídy probíhají od 1. do 24. dubna 2020 bezkontaktně, více informací o zápisech najdete zde. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat také na cheb@wlastovka.cz či tel: 737 857 249.

 

 

 

 • Zápisy do 1. třídy 2020/21

Milí rodičové/zákonní zástupci budoucích wlaštovčích prvňáčků!

Přinášíme vám informace k zápisu do 1. třídy, které se letos bohužel i u nás budou konat distančně bez přítomnosti vás a vašich dětí. Pevně však doufáme, že osobní setkání se nám ještě do začátku nového školního roku podaří.

Více informací o průběhu zápisů a dokumenty k zápisu najdete zde.

 

 

 

 • Okénko do 3. třídy

Milí rodičové a přátelé wlaštovek,

bohužel vzhledem ke stávající situaci je Den otevřených dveří s informační schůzkou 1. 4. zrušen. Nabízíme Vám zatím alespoň náhled do naší školy skrze zachycené momenty z dění ve škole a informace o některých principech a kvalitách waldorfské pedagogiky.

Díl 1.: Ve waldorfské škole chceme rozvíjet nejen hlavu, ale také srdce, to znamená, že se snažíme působit nejen na intelektuální, ale také na emocionální a sociální stránku inteligence. Žáci jsou skrze společné aktivity a příběhy inspirováni k vzájemné spolupráci, solidaritě, empatii, ohleduplnosti a respektu. Právě v této době se tyto kvality lidství ukazují jako jedny z klíčových.

Jak prožívají školní rok naši třeťáci? Můžete shlédnout sestřih momentů z uplynulých měsíců, při kterých zažili například epochu od zrna po chléb nebo epochu měření a vážení. Ptáte se, co je to epocha, povíme Vám v dalším dílu.

 • Přednáška Zuby jako zrcadlo naší duše – ODLOŽENO

V úterý 28. 4. 2020 Vás od 17 hodin zveme na zajímavou přednášku s názvem Zuby jako zrcadlo naší duše, na které se budeme s Mudr. Jindrou Kubínovou bavit o psychosomatice ve stomatologii. Přednášku pořádá Spolek pro podporu waldorfského vzdělávání na Chebsku ve spolupráci s Waldorfskou ZŠ a MŠ Wlaštovka Karlovy Vary – pobočka Cheb.

Místo konání: škola Wlaštovka Cheb, Zemědělská 97/21, Cheb – Háje

Vstupné: 150 Kč

 

 

 

 

 

 • Den otevřených dveří – ZRUŠENO

První dubnový den můžete využít pro návštěvu našeho chebského hnízda, kde pro vás chystáme Den otevřených dveří spolu s informační schůzkou k zápisu.

Prohlídku školy začínáme v 17 hodin, kdy si budete moci prohlédnout jednotlivé třídy a vyzkoušet si, jak se žáci učí. Následuje od 18 hodin Informační schůzka k zápisu, na které budete mít příležitost zeptat se na vše, co Vás zajímá kolem školy a školky Wlaštovka a waldorfské pedagogiky.

Zápisy do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 se budou konat ve dnech 16. a 17. dubna 2020. Zájemci prosím pište na cheb@wlastovka.cz a rezervujte si den a čas svého zápisu.

Těšíme se na viděnou!

 

 

 

 • Wlaštovčí pohádkový kalendář 2020

Už máte plánovací kalendář pro rok 2020?

Máme pro vás skvělý tip… Wlaštovčí pohádkový kalendář malovaný rodiči svým milovaným dětem. Jeho koupí si zkrášlíte svůj domov a navíc podpoříte rozvoj waldorfské základní školy a mateřské školy Wlaštovka v Chebu.

K mání je nejen u nás ve škole, ale také v JednoDuše obchůdků, v medovém stánku Medlenky nebo u Chebské mydlářky za benefiční cenu 219 Kč. Tak šup pro něj!

 

 

 

 

 

 

 • Vánoční jarmark

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Wlaštovka na Chebských dvorcích

Opět po roce se na vás těšíme na Chebských dvorcích a to jednak v rámci tvůrčích dílen na dvorku č. 5 (hřiště naproti dětské knihovně), kde budeme s dětmi tvořit “Okénko do pohádky” v následující dny:

 • čtvrtek 13. 6. od 11 do 14 hodin
 • pátek 14. 6 od 11 do 14 hodin
 • sobota 15. 6. od 10 do 15 hodin

Letos si navíc v rámci Chebských dvorku budete moci poslechnout hudební tvorbu ředitele Wlaštovky Jana Strejcovského a muzikoterapeuta Jana Chromečka, kteří zahrají ve čtvrtek 13. 6. od 17:30 v Art Centru Galerie 4.

 

 

 

 • Letní příměstský tábor ve Wlaštovce Cheb

Máte pro své děti program na léto? Spolek Anabhel ve spolupráci s Waldorfskou ZŠ Wlaštovka Cheb nabízí příměstský tábor s němčinou a to ve 4 termínech:
15. – 19. 7. 2019
22. – 26. 7. 2019
5. – 9. 8. 2019
12. – 16. 8. 2019
Přihlášky a více informací na www.anabhel.cz, anabhel@anabhel.cz či tel: 601 123 185.

 

 

 

 

 

 • Den otevřených dveří Wlaštovka Cheb

Přijměte pozvání na dny otevřených dveří ve waldorfské základní škole Wlaštovka v Chebu. Ta v Chebu působí již třetím rokem a nyní na nové adrese. Dveře pro vás budou otevřeny 27. února 2019 od 17 hodin a také 3. dubna 2019 od 17 hodin.

Přijďte se podívat do nového wlaštovčího hnízda a zeptat se na vše, co vás zajímá o škole wlaštovka, o zápisech do první třídy a o waldorfské pedagogice. Těším se na vás!

 

 

 

 

 

 

 

 • Nové hnízdo pro chebské wlaštovky

Waldorfská pedagogika je HIT, tak to zkoušíme na HITHIT. Podpořte náš projekt “Nové hnízdo pro wlaštovky“, skrze který se snažíme získat podporu na nákladnou rekonstrukci a vybavení našeho nově vznikajícího chebského hnízda. Mrkněte se, máme pro vás spoustu zajímavých dárků. Budeme velice rádi také za sdílení, tak aby se mohlo o projektu dozvědět a odměnit co nejvíce dobrých duší.

Waldorfská základní škola Wlaštovka získala do pronájmu bývalou mateřskou školu v Hájích a během letních prázdnin zde pro své žáčky připraví nové prostory pro výuku. Od září již budou otevřeny tři ročníky a družina. Pokud jste nestihli zápisy, stále ještě přijímáme žáčky do budoucí první třídy, kteří mohou projít zápisem dodatečně, individuální schůzku je možné sjednat na tel. 737 857 249 nebo e-mailu: cheb@wlastovka.cz.

 

 

 • Hledáme třídního učitele do budoucí 1. třídy v Chebu

Naše chebské hnízdo se od září znovu rozroste a přivítá nové wlaštovky. Hledáme pro ně učitele, průvodce druhým sedmiletím a dál. Práce třídního učitele na (waldorfské) škole je posláním, rozhodně ne jednoduchým, ale o to krásnějším, pokud se pro ně rozhodnete celým srdcem, celou duší. To je pro nás krom nezbytných formalit (VŠ vzdělání pedagogického směru, které lze případně doplnit), pokory a chuti pracovat na svých osobních kvalitách a dále se vzdělávat ve waldorfské pedagogice tím nejdůležitějším. 

Rádi odpovíme na všechny Vaše otázky, pomůžeme Vám s volbou dalšího vzdělávání a přijmeme Vás mezi sebe k našemu kulatému stolu. Nebojte se přijít se s námi seznámit, pokud Vás nabídka zaujala, osobně se dozvíte nejvíce.
Jsme rostoucí škola s vlastní MŠ a mateřským centrem a míříme stále dál.

Věříme, že nic není nemožné.
Věříme v naše děti a náš společný růst.
Chceme je vychovávat s pokorou a úctou a být školou pro tělo, duši i ducha

 • Krásný den, právě k vám letí zimní vydání Papírové wlaštovky z Chebu, přejeme příjemné čtení a jarní prázdniny!

 • Pořadník k zápisu na školní rok 2018/2019

  Vážení a milí rodiče a přátelé, s novým rokem se nezadržitelně blíží zápisy na školní rok 2018/2019, zápisy do 1. třídy chebské pobočky waldorfské základní školy Wlaštovka se uskuteční 20. a 21. 4. 2018 a do mateřské školy Wlaštovka Cheb 18. a 19. 5. 2018. Již v tuto chvíli shromažďujeme informace o zájemcích o zápis v tzv. předzápisovém pořadníku. Jestliže máte zájem o zápis do školy a školky Wlaštovka Cheb, zašlete nám prosím své údaje (jméno, příjmení, datum narození dítěte a korespondenční adresu pro zvací dopis) na mail: cheb@wlastovka.cz. V případě dotazů, nápadů a podnětů nás můžete kontaktovat na 737 857 249. Děkujeme a těšíme se na viděnou na některé z wlaštovčích akcí a událostech.

 • Wlaštovčí hnízdo se rozrůstá

  Léto se uložilo ke spánku a nový školní rok je v plném proudu. Do lavic waldorfské základní školy v Chebu zasedlo 13 nových wlaštoviček, rozrostlo se také hnízdečko mateřské školy Wlaštovka. Kromě vyučování budeme s dětmi a rodiči prožívat různé slavnosti a tradice v rytmu roku a připravujeme také dílny a přednášky, na které vás touto cestou srdečně zveme. Než přijde zima, tak si s námi můžete ušít waldorfskou panenku, ideální vánoční dárek, v rámci dílny, která proběhne 13. a. 14. října. Poté k nám opět zavítá lektor Akademie sociálního umění Tabor, pan Martin Semerád, s přednáškou „Za podstatou čísel a jejich významem, aneb matematika, jak jste se jí ve školách neučili“, která se bude konat v Městské knihovně Cheb 25. října. V listopadu se k nám můžete připojit na tradiční Martinskou slavnost s procházkou za bílým koněm a martinským pokladem, která propukne v pátek 10. 11. od 17 hodin. Chebskou pobočku, její prostory a tváře, pak můžete poznat při Vánočním jarmarku, v sobotu 16. 12. od 13 do 18 hodin v  sídle chebské pobočky Waldorfské základní školy Wlaštovka. Pro bližší informace sledujte naše facebookové či internetové stránky www.wlastovka.cz nebo nás kontaktujte na 737 857 249 či cheb@wlastovka.cz.

 • Organizace prvního školního dne Cheb

  První školní den v pondělí 4. září proběhne následovně:

  • 8:30 společné zahájení školního roku před vstupem do školy (prosíme o včasný příchod).
  • Následně si učitelé odvedou žáky do svých tříd, rodiče prvňáčků mohou první školní den strávit ve třídě se svými dětmi.
  • První školní den probíhá pouze hlavní vyučování do 10:20, v provozu je školní družina a jídelna, v případě, že již proběhlo přihlášení obědů

  Následující dny bude výuka probíhat dle informací ve zlatém sešitě

   

  Důležité: Oproti minulému školnímu roku bude vyučování začínat od 8:15 z důvodu provozní doby školní jídelny, děkujeme za pochopení.

31. srpna 2017

 

 • Rok s chebskou Wlaštovkou

Školní rok je u konce a také děti chebské pobočky Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka Karlovy Vary se určitě těší, co v létě a o prázdninách zažijí.

A jaký byl rok s Wlaštovkou? Velice pestrý. Na podzim jsme s dětmi prožili hned tři slavnosti. Září jsme začali Svatováclavskou beneficí, při Michaelské slavnosti jsme odvážně přemohli draka a na Martinské jsme se podělili o martinské rohlíčky a vypravili se s lucernami za pokladem. Následoval Vánoční jarmark s kouzelnou adventní atmosférou. Při Adventní spirále jsme rozsvítili světýlko, které nás provázelo celou dlouhou zimu. Období půstu předcházela masopustní veselice. Zimu jsme z města vyhnali při Vynášení Mořeny. Při velikonoční slavnosti jsme přivítali jaro a nový život, na začátku června uctili přírodu otvíráním studánek. V rámci Chebských dvorků jsme opět výtvarně tvořili, tentokráte na téma Sůl nad zlato.

S novými prvňáčky a školkáčky jsme se přivítali při Svatojánské slavnosti na Chebském hradě. Slavení ročních svátků má důležitou úlohu na každé waldorfské škole, protože spojuje děti s rytmem a koloběhem roku a tradicemi.

Tyto akce oceňují také rodiče, kteří je pomáhají organizovat a mohou tak se svými dětmi sdílet cenné chvíle a zážitky. Příští školní rok budou slavnosti zase o něco veselejší a pestřejší, jelikož se chebská Wlaštovka rozroste o další první třídu a školka přivítá nové wlaštovičky.

Zápisy do školy i školky již proběhly, ale v případě zájmu je možné domluvit termín dodatečného zápisu. Více informací na tel: 737 857 249, mail: cheb@wlastovka.cz, FB: Škola a školka Wlaštovka Cheb.

23. června 2017

 

11. srpna 2016

 • Wlaštovka v Chebu oficiálně zahnízdila

Milí rodiče a přátelé Wlaštovky,

chceme se s vámi podělit o radostnou zprávu, dnešním dnem má chebská Wlaštovka oficiálně kde bydlet, byly podepsány nájemní smlouvy pro školu i školku.

Na prvňáčky se nová škola s paní učitelkou Táňou Jirouškovou těší od 1. září na chebském gymnáziu, kde má Wlaštovka po menších stavebních úpravách vyhrazeny samostatné prostory pro 1. třídu a družinu.

Předškoláky přivítají paní učitelky Kateřina Svobodová a Šárka Řeháková v mateřské škole Zlaťáček, kde má chebská Wlaštovka k dispozici svou vlastní třídu se zázemím.

Od příštího týdne začínáme na přípravě hnízd pro naše nové wlaštovičky usilovně pracovat, budeme rádi, když se k nám připojíte.

Rádi vás také uvidíme na informačních schůzkách ve dnech 9. srpna a 22. srpna od 16 hodin v prostorách školy na Gymnáziu Cheb. A jelikož stále vítáme nové wlaštovičky, součástí schůzky je dodatečný zápis do školy a školky, přičemž nevadí, že jsou vaše děti zapsány už někde jinde, důležité je, kam 1. září nastoupí.

Bližší informace získáte na tel: 737 857 249 nebo mailu: cheb@wlastovka.cz.

26. července 2016

 

 • Důležité

Milí rodiče budoucích wlaštovších předškoláčků a školáčků,

vzhledem k tomu, že máme prázdninový, dovolenkový čas, rozhodli jsme se uspořádat INFORMAČNÍ SCHŮZKU, SPOJENOU SE ZÁPISEM ve dvou termínech, aby měli možnost najít si čas a zúčastnit se všichni zájemci.
Stále vítáme nové wlaštovičky do školky, i do školy a budeme se těšit na společná setkání ve dnech 9.8.2016 od 16h a 22.8.2016 od 16h v prostorách chebského gymnázia, kde chebská Wlaštovka na nějaký čas zahní…zdila. Dne 22.8.2016 bude navíc přítomen ředitel Wlaštovky Karlovy Vary pan Jan Strejcovský, který vám bude moci předat zkušennosti z provozu karlovarské Wlaštovky.
Na závěr připomínám, že mohou být zapsány i děti, které jsou již zapsány jinde. Stačí pak pouze těsně před nástupem podat informaci, kterou ZŠ/MŠ jste si pro své děti vybrali.

Přejeme krásný, prázdninový čas a těšíme se brzy na viděnou!

13. července 2016

13682605_10206974713354918_1150374337_o

 • Wlaštovka v Chebu má své hnízdo!

…..Milí waldorfané a waldorfčata, právě ze svého hnízda vylétá chebská wlaštovka, aby se s vámi mohla podělit o radostnou zprávu. Všude kam ji její křídla zanesou, na vědomí dává, že hnízdečko pro budoucí, waldorfské prvňáčky bude v září připraveno na Gymnáziu v Chebu. Zde budou Wlaštovce, po menších stavebních úpravách, vyhrazeny samostatné prostory, ve kterých se školáčkům dostane všeho, co potřebují, aniž by byli rušeni provozem gymnázia.

Pro mateřskou školu jsou Wlaštovce nabízeny prostory v areálu Mateřské školy na Malém náměstí v Chebu- Zlatém Vrchu. Zde se Wlaštovka uhnízdí pouze bude-li ze strany rodičů malých předškoláčků zájem (vyjádříme se po konzultaci s rodiči zapsaných dětí).

Vzhledem k shora uvedenému si do svých diářů poznamenejte důležité datum a to 9.8.2016, kdy se v prostorách chebského gymnázia, vyhrazeným Wlaštovce, bude od 16h konat INFORMAČNÍ SCHŮZKA, na které rodiče budoucích prvňáčků dostanou veškeré potřebné informace a od 17h téhož dne se uskuteční DODATEČNÝ ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY, příp. MATEŘSKÉ ŠKOLY.

Pokud by byl pro někoho daný termín nevyhovující, prosím volejte na číslo 777065115 (Kateřina Svobodová), nebo 737857249 (Radka Jiroušková), je možné domluvit individuální jednání 🙂

5. července 2016

 • Vlastní hlas jako hudební nástroj

Srdečně zveme na setkání s muzikoterapeutem, lektorem Akademie sociálního umění Tabor Janem Chromečkem dne 21. května 2016 od 15 do 17 hodin v koncertním sále ZUŠ Cheb. Vstupné 80 Kč.

chromecek

 

 

 

 

 

 

 

 • Přinášíme vám další důležité, aktuální informace:

Dne 11.5. 2016 od 17 hodin v sále městské knihovny v Chebu proběhne informační schůzka, týkající se zápisu. Rodičům budou rozdány formuláře potřebné k zápisu, které si budou moci do konání zápisu pročíst a předvyplnit. Bude možné sestavit časový harmonogram, dle kterého budou jednotliví žáčci k zápisu přicházet.

Zápisy do mateřské školy a první třídy základní školy Wlaštovka Cheb se konají ve dnech 19.5. a 20. 5. od 15.30 do 17 hodin a v sobotu 21. 5. od 9 do 12 hodin v dětské knihovně v Chebu. Informace o dokumentech, které je potřebné mít u zápisu sebou, vám sdělíme před termínem zápisu, nebo také na informační schůzce.
Zápisu se můžete zúčastnit i s dítětem, které je již zapsané na jiné škole. Dítě může být zapsané na více školách, školkách a následně si vyberete, kam dítě nastoupí.

PLAKAT_zapis-web_s telPro rodiče zapsaných dětí je plánováno v letních měsících uskutečnění tzv. nultého ročníku, na kterém budou blíže seznámeni s vyučujícími, průběhem výuky a dalšími specifiky waldorfské školy.

V neposlední řadě se budete moci s některými z nás setkat na Chebských dvorcích, kde můžete navštívit naše dílny a vyzkoušet si arteterapii suchým pastelem.

Pravidelné zprávy a informace o nás a naší škole vám budeme přinášet na tyto stránky, nebo je budete moci získat na e-mailu: cheb@wlastovka.cz, tel.: 737 857 249, nebo ve veřejné facebookové skupině Škola a školka Wlaštovka.

25. dubna 2016

 • Po stopách živé vody s Anežkou Janátovou

prednaska-Wlaštovka-cheb-web

Zveme vás na další přednášku, kterou pořádá Wlaštovka v Chebu. Tentokrát přijete PhDr. Anežka Janátová, která ve Wlaštovce externě působí jako školní psycholog a dlouhodobě se věnuje výuce a vedení waldorfských učitelů.

19. dubna 2016

 

 

 

 • Tisková zpráva pro chebské Radniční listy:

Waldorfská škola od září i v Chebu

Letošní předškoláci mají jedinečnou šanci dostat se do historicky první třídy waldorfské školy v Chebu, která vzniká jako pobočka karlovarské waldorfské základní a mateřské školy Wlaštovka. Pro všechny rodiče, které tato informace zaujala a rádi by si ujasnili, o jaký typ školy se jedná, je připravena přednáška Po stopách živé vody s Anežkou Janátovou. Bude řeč nejen o prameni živé vody, ale také o zdravém vývoji dítěte, výchově, vzdělávání a šťastném a spokojeném dětství. Přednáška se koná v městské knihovně Cheb 4. května od 16.30 hodin. Zápisy do školy i školky  budou probíhat v dětské knihovně 19. a 20. 5. od 15.30 do 17h a v sobotu 21. 5. od 9 do 12h. Bližší informace získáte na e-mailu: cheb@wlastovka.cz či Facebooku – Škola a školka Wlaštovka Cheb.

12. dubna 2016