pedagogický sbor zš cheb

tanajirTaťána Jiroušková

učitelka 2. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

Jako učitelce se mi narodily dvě báječné děti a já, pokud to bylo v mých silách, jsem starostlivě vybírala, kdo je bude provázet, kde se budou rozvíjet a růst. Waldorfskou pedagogiku jsem objevila později – měla jsem již s čím srovnávat – a myslím si, že právě ta dává dětem možnost se v klidu rozvíjet a rodičům být „u toho“. Jsem ráda, že tuto příležitost nyní můžeme poskytnout i dětem a rodičům v Chebu a okolí. Vystudovala jsem souběžně s pedagogickou fakultou ZČU v Plzni Waldorfský seminář pro učitele v Praze, v současné době studuji Léčebnou a waldorfskou pedagogiku na Akademii sociálního umění Tabor.

 

 

 

 

Kateřina Svobodová

učitelka 1. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

 

Lenka Křížová

vychovatelka Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

 

 

Barbora Macounová

asistent pedagoga 2. třídy Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

O waldorfské pedagogice jsem se dozvěděla, když jsem se připravovala na přijímací zkoušky na pedagogickou fakultu. Byla jsem nadšená, že existuje i alternativní forma vzdělávání, kde je kladen důraz na individuální a přirozený rozvoj dítěte. Pamatuji si, jak jsem jako malé dítě nerada chodila do klasické státní školy, chybělo mi přístup a hodnocení, který vychází z individuálního pokroku žáka, ne jeho srovnání s jakousi hypotetickou laťkou. Vystudovala jsem střední zdravotnickou a vyšší odbornou školu v Chebu obor Sociální činnost. Do budoucna plánuji studium pedagogiky pro 1. stupeň na vysoké škole.

 

 

 

Radka Jiroušková

administrativní pracovník Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka v Chebu

předseda Spolku pro podporu waldorfského vzdělávání na Chebsku

lektor mateřského centra Pohádka pro Wlaštovku

Když vstoupím do waldorfské školy, školky či mateřského centra, dýchne na mě teplo, láska a pocit bezpečí. Pro své děti si přeje každý jen to nejlepší. Pro svou dceru si přeji, aby vyrůstala v pravdě, lásce, svobodě a co nejpřirozeněji svým vývojovým potřebám. Věřím, že tyto kvality může zažít právě díky waldorfské škole Wlaštovka, kterou podporuji a pomáhám s realizací jejích projektů. Společně s dalšími wlaštovkami studuji Léčebnou pedagogiku a sociální a uměleckou terapii v Akademii sociálního umění Tabor, díky které mohu rozvíjet své zapomenuté nebo ještě neobjevené dovednosti a schopnosti.